NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA GOLESZÓW - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Goleszów

OFERTY PRACY GOLESZÓW OKOLICE

Pracownik utrzymania ruchu maszyn
zawód: elektromechanik rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2016-06-23
Kierowca C+E kraj lub zagranica tygodniowe wyjazdy
zawód: kierowca rodzaj: praca stała
Pszczyna
2016-06-29
strażnik ochrony mienia
zawód: pracownik fizyczny rodzaj: praca stała
Ustroń
2016-07-01
Pracownik produkcji - Strumień
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca tymczasowa
Strumień
2016-06-03
Pracownik budowlany
zawód: budowlaniec rodzaj: praca stała
Inne
2016-06-27
PRACA W MIASTACH

Goleszów - miejscowość położona na Śląsku Cieszyńskim w granicach obecnego województwa śląskiego. Jest to atrakcyjnie położona wieś, która jest także siedzibą gminy o tej samej nazwie. Miejscowość liczy ponad 4 tysiące mieszkańców. W jej skład wchodzą trzy sołectwa: Goleszów Dolny, Goleszów Górny i Goleszów Równia, a także inne mniejsze składowe: Goruszka, Kamieniec, Łopaty, Szeroka, Wapienna, Żydów. Goleszów graniczy min. z pobliskim Ustroniem.

Goleszów należy do jednej z najstarszych miejscowości Śląska Cieszyńskiego. Nad miastem wznosi się góra Chełm (najwyższy szczyt Pogórza Śląskiego) i Jesionowa (uznawana czasami za część Beskidu Śląskiego). Warto zwrócić uwagę na kościół ewangelicki i plebanię, a także dawną szkołę parafialną nr 36 z XIX wieku, które to obiekty stanowią zabytki. W Goleszowie działalność duszpasterską prowadzą różne związki wyznaniowe: protestanckie, katolickie i świadkowie Jehowy.

Miejscowość jest bardzo atrakcyjna turystycznie. Poza turystyką górską dość popularna jest turystyka rowerowa. Przechodzi tędy rowerowa trasa ?Śladami Stroju Cieszyńskiego?, Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways oraz Pętla Rowerowa Euroregionu Śląsk Cieszyński. W Goleszowie istnieje także klub sportowy Olimpia, strzelnica i skocznie narciarskie. Na stokach góry Jesionowa znajdują się kamieniołomy. Wieś jest skomunikowana przez autobusy PKS i prywatne firmy transportowe. Przez Goleszów przechodzi linia kolejowa Goleszów - Wisła Głębce.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2016