NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA CISOWNICA - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Cisownica

OFERTY PRACY CISOWNICA OKOLICE

Młodszy specjalista ds. projektów
zawód: pracownik biurowy rodzaj: umowa o pracę
Goleszów
2017-09-13
Magazynier
zawód: magazynier rodzaj: praca stała
Jaworze
2017-09-19
Serwisant IT
zawód: informatyk rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-09-20
Dyspozytor Transportu z językiem ukraińskim
zawód: pracownik biurowy rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-09-19
Specjalista ds. zakupów i administracji
zawód: specjalista ds. zakupów rodzaj: umowa o pracę
Cieszyn
2017-09-18
PRACA W MIASTACH

Cisownica - wieś sołecka w województwie śląskim. Znajduje się na Śląsku Cieszyńskim. Nazwa miejscowości pochodzi od drzew - cisów, a na terenie wsi znajduje się rezerwat przyrody obejmujący las cisowy - Rezerwat Przyrody "Zadni Gaj", znajduje się on na grzbiecie góry Tuł (Beskid Śląski). Osadnictwo na tym terenie istniało już w epoce żelaza. Jest to jedna z najstarszych miejscowości ziemi cieszyńskiej. Atrakcyjne położenie wsi jest jej wielkim atutem.

Na terenie Cisownicy działa parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Przez wieś przebiega zielona trasa rowerowa nr 13 z Ustronia do Rybnika, przez Jastrzębie. Istnieje tutaj szkoła podstawowa, remiza strażacka, biblioteka i świetlica.

Cisownica staje się wsią letniskową i widać tutaj rozbudowę domków letniskowych przez mieszkańców przyjezdnych, głównie z Górnego Śląska. Atrakcyjne położenie sprzyja ewolucji w tym kierunku. Przy gminnym ośrodku kultury działa  Zespół Śpiewaczy ,,Beskuryje", kabaret ,,Rufijoki" i inne grupy. Cisownica odznaczyła się podczas II wojny światowej bohaterską walką z okupantem. Świadczą o tym pomniki pod Machową i pod Małą Czantorią. Do większych zakładów na terenie wsi zaliczyć można duży tartak "Szymański".

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017