NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA BRENNA - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Brenna

OFERTY PRACY BRENNA OKOLICE

MONTER WENTYLACJI I KLIMATYZACJI
zawód: monter rodzaj: praca stała
Górki Wielkie
2018-02-16
KONSTRUKTOR PROGRAMISTA
zawód: konstruktor rodzaj: umowa o pracę
Cieszyn
2018-02-09
Serwisant urządzeń dźwigowych
zawód: serwisant rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-02-12
Kelner/ ka
zawód: kelner rodzaj: umowa o pracę
Skoczów
2018-02-15
BRYGADZISTA/ MONTER WENTYLACJI I KLIMATYZACJI
zawód: kierownik rodzaj: praca stała
Górki Wielkie
2018-02-16
PRACA W MIASTACH

Brenna - wieś znajdująca się na południu Polski, na Śląsku Cieszyńskim. Znajduje się w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, jest to siedziba gminy Brenna. Jest to bardzo atrakcyjna turystycznie miejscowość leżąca u stóp Beskidu Śląskiego, nad rzeką Brennicą i jej dopływami Leśnicy i Hołcyny. Brenna należy do tzw. Beskidzkiej Piątki.

Brenna znajduje się na wysokości około 420 m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego. Z bardziej znanych gór, które się nad nią wznoszą można zaliczyć Błatnią, gdzie przebiega granica z Jaworzem, a także Kotarz - będący naturalna granicą ze Szczyrkiem.

Brenna posiada dość dogodne połączenie ze Skoczowem, Bielskiem-Białą, Cieszynem. Transport realizowany jest tutaj za pomocą busów i autobusów. Ze względu na turystyczny charakter miejscowości rzesze turystów dostają się tutaj własnymi samochodami osobowymi.

Na terenie Brennej znajduje się także wiele zabytkowych obiektów, takich jak: kościół p.w. św. Jana Chrzciciela z XVIII wieku, plebania i cmentarz, dom młodzieży katolickiej z ok. 1920, a także chata z XVII wieku. W granicach Brennej przebiega także dość szeroka sieć szlaków turystycznych spacerowych, górskich i rowerowych. Działa tutaj także klub sportowy LKS Beskid Brenna oraz Uczniowski Klub Sportowy Brenna ? Górki.

W Brennej działa Kościół Ewangelicko-Augsburski oraz Kościół Rzymskokatolicki. Są to kościoły: św. Jana Chrzciciela w centrum Brennej, św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy oraz ewangelicka parafia w Brennej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018